Zvanični Srpski Yu-Gi-Oh! Srbija Sajt!
Pozdrav, dragi posetioče!
Dobrodošao na Yu-Gi-Oh! Srbija Forum!
Molim te pročitaj ceo ovaj prozor... Hvala!

1. Registracija je vrlo poželjna zato sto ti omogućava da u potpunosti učestvujes u zajednici i samim tim se bolje informišeš o svim aspektima igre koji te zanimaju.

2. Pročitaj i poštuj pravila koja su jasno istaknuta, takodje postoji i kratki vodič za nove članove!

3. Srećno i uživaj!
Zvanični Srpski Yu-Gi-Oh! Srbija Sajt!
Pozdrav, dragi posetioče!
Dobrodošao na Yu-Gi-Oh! Srbija Forum!
Molim te pročitaj ceo ovaj prozor... Hvala!

1. Registracija je vrlo poželjna zato sto ti omogućava da u potpunosti učestvujes u zajednici i samim tim se bolje informišeš o svim aspektima igre koji te zanimaju.

2. Pročitaj i poštuj pravila koja su jasno istaknuta, takodje postoji i kratki vodič za nove članove!

3. Srećno i uživaj!
Zvanični Srpski Yu-Gi-Oh! Srbija Sajt!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zvanični Srpski Yu-Gi-Oh! Srbija Sajt!

Forum je zatvoren.
 
HomePortalLatest imagesRegisterLog in

 

 Koaki Meiru Overdose

Go down 
+5
Lazar Milin
JoXa
RafaeL
ningen
mladen ravlic
9 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
mladen ravlic
Common Duelist
Common Duelist
mladen ravlic


Posts : 191
Join date : 2012-09-01
Age : 25
Location : kragujevac

Koaki Meiru Overdose Empty
PostSubject: Koaki Meiru Overdose   Koaki Meiru Overdose EmptySat 4 Oct 2014 - 9:36

Back to top Go down
ningen
Ghost Rare Duelist
Ghost Rare Duelist



Posts : 5611
Join date : 2010-11-12
Location : Epikcentar

Koaki Meiru Overdose Empty
PostSubject: Re: Koaki Meiru Overdose   Koaki Meiru Overdose EmptySat 4 Oct 2014 - 10:40

Koaki Meiru Overdose Tumblr_n8tqcqPhPB1thowlgo1_250

Smack that, all on the floor, smack that, give me some more, smack that, till u get sore, smack that~

Sad ću da se smorim dok ga ne stave bar na ygoprou, o irl dolasku naredne godine ne želim ni da mislim.
Back to top Go down
RafaeL
КАЦАМ РАСАН
КАЦАМ РАСАН
RafaeL


Posts : 3117
Join date : 2010-11-11
Location : karaburma

Koaki Meiru Overdose Empty
PostSubject: Re: Koaki Meiru Overdose   Koaki Meiru Overdose EmptySun 5 Oct 2014 - 8:10

ningen wrote:
Koaki Meiru Overdose Tumblr_n8tqcqPhPB1thowlgo1_250

Smack that, all on the floor, smack that, give me some more, smack that, till u get sore, smack that~

Sad ću da se smorim dok ga ne stave bar na ygoprou, o irl dolasku naredne godine ne želim ni da mislim.


lol,tacno sam znao da ces se napaliti kao mlad majmun kad sam video kartu prekjuce ,reko da'l da ti pustim link al pretpostavio sam da ces i sam videti Very Happy inace je djubre od karte koje ti ne da da igras ygo,klasican ningen style Very Happy
Back to top Go down
JoXa
Ultimate Rare Duelist
Ultimate Rare Duelist
JoXa


Posts : 1811
Join date : 2010-11-12

Koaki Meiru Overdose Empty
PostSubject: Re: Koaki Meiru Overdose   Koaki Meiru Overdose EmptySun 5 Oct 2014 - 14:02

RafaeL wrote:
ningen wrote:
Koaki Meiru Overdose Tumblr_n8tqcqPhPB1thowlgo1_250

Smack that, all on the floor, smack that, give me some more, smack that, till u get sore, smack that~

Sad ću da se smorim dok ga ne stave bar na ygoprou, o irl dolasku naredne godine ne želim ni da mislim.


lol,tacno sam znao da ces se napaliti kao mlad majmun kad sam video kartu prekjuce ,reko da'l da ti pustim link al pretpostavio sam da ces i sam videti Very Happy inace je djubre od karte koje ti ne da da igras ygo,klasican ningen style Very Happy

Kad mi spusti 3 trapke i random Koa'ki Rock Stun sranje, dođe mi da ga gađam papučom preko ekrana.
Back to top Go down
ningen
Ghost Rare Duelist
Ghost Rare Duelist



Posts : 5611
Join date : 2010-11-12
Location : Epikcentar

Koaki Meiru Overdose Empty
PostSubject: Re: Koaki Meiru Overdose   Koaki Meiru Overdose EmptySun 5 Oct 2014 - 14:34

RafaeL wrote:
ningen wrote:


Sad ću da se smorim dok ga ne stave bar na ygoprou, o irl dolasku naredne godine ne želim ni da mislim.


lol,tacno sam znao da ces se napaliti kao mlad majmun kad sam video kartu prekjuce ,reko da'l da ti pustim link al pretpostavio sam da ces i sam videti Very Happy inace je djubre od karte koje ti ne da da igras ygo,klasican ningen style Very Happy
Ako se pod ygo-om misli na gomilu nefer plusiranja praćenih rojenjem specijalnih pozivanja koji omogućavaju igračima bahaćenje oko resursa i pobeđivanje čak i nakon više loših poteza, dakle nubfreindly style, onda takav ygo ne dam da mi ljudi igraju. Ja ću da spustim Fosilku, pa neka protivnik besno napusti sa'ranu, jer mu deck bez gomile ss-a ne može da uradi ništa. U trenutnoj igri sve se svodi na to koji će deck uspeti bolje da se nametne i iskontroliše teren i groblje, s druge strane autistični deckovi (koji su okrenuti sami sebi i koje ne zanima šta drugi igra, interakicja i reakcija) teško mogu da opstanu. Tako da danas svako pokušava da ostvari tu kontrolu na svoj način, samo se pristup razlikuje (neko se loži na Quasara, neko na Lagiu, treći na Fosilku, četvrti na Windu, peti na Heralde ili neke druge ritualce uz burning abyss Đinove). Ja biram deckove koji su čist ygo, karta za kartu, ponekad +1, retko kad više od toga (npr. hazyji kad je rekindling bio na tri, rakuni i Ojame, ali ako će neko da mi kuka nakon što ga ošurim sa Ojamama onda neka prekine sa igrom), igram karte koje imaju fer hendikep ili cost, deckovi koji ne dozvoljavaju prostor za greške, pa da bih uopšte opstao pored brzih, nestrpljivih, allnub deckova koji furaju +3/4 fazone, naravno da mora da padne: smack that, all on the floor, smack that, give me some more~ ^^
Dođem na turnir sa rockstunom na kome se svi ostali bahate sa inzektorima i windupima i posle im đavo bude kriv što ne žele da se pomuče sa nečim kreativnim pa izgube od decka kome je maksimalni domet ponekad ostvareni +1.
@ Joxaboi

Te tri setovane su nebitne ako se nema kontinuitet (i u prednjem i u zadnjem redu (u slučaju da se zadnji igra, a ako se ne igra to je moj-hazy deck recimo/tvoj izbor)). To uvek kažem drugima koji mi igraju heavy backrow deckove- traps run out/get stunned/get blown away. Balans je najteže pronaći, geargie su ga recimo vrlo dobro/konstantno ostvarivale, pa je to moralo da se reguliše u tcgu.
Back to top Go down
RafaeL
КАЦАМ РАСАН
КАЦАМ РАСАН
RafaeL


Posts : 3117
Join date : 2010-11-11
Location : karaburma

Koaki Meiru Overdose Empty
PostSubject: Re: Koaki Meiru Overdose   Koaki Meiru Overdose EmptySun 5 Oct 2014 - 18:19

pod ovime sto sam rekao podrazumeva "negiram" kad pokusam BILO STA da uradim i ovo sto je joxa naveo !! prvi sam za kreativnost i protiv t1 shita ali ne na taj nacin,mada opet to je razlika u stilovima ! to sto ti igras je klasicno ne dopustanje igranja,ocu summon ne moze,ocu ss ne moze,ocu trap,ne moze,ocu spell ne moze,ocu efekat ne moze...msm sad konkretno pricam o rock stun-u,mada ti generalno gotivis destrukciju igre Very Happy Very Happy kazem ok to je tvoj stil i zato ti overdose lezi kao budali samar,meni je karta shit,razlog sam naveo i to je to xD
Back to top Go down
ningen
Ghost Rare Duelist
Ghost Rare Duelist



Posts : 5611
Join date : 2010-11-12
Location : Epikcentar

Koaki Meiru Overdose Empty
PostSubject: Re: Koaki Meiru Overdose   Koaki Meiru Overdose EmptySun 5 Oct 2014 - 20:54

Grešiš, ja sam za destrukciju herp-derp igre, pravu igru samo podstičem kroz ukazivanje ljudima da ne moraju da igraju t1 deckove da bi pobeđivali, a kada oni pređu (što bih najviše voleo) na normalne deckove onda ću se i ja naravno prilagoditi tome. Što se tiče samog rock stun decka, lol govoriš kao da se radi o nekakvom T1 decku jbt, a ne o mučno sporom i pre svega apsolutno FER decku (koji se igra na strpljenje i tempiranje poteza, što ne odgovara nubovima koji bi sve da reše u par poteza) sa po jednim normalnim pozivanjem po potezu + coth, deck nema mogućnosti/toliko resursa da negira bilo šta što odigra protivnik i upravo ga zbog toga i volim (da olako negiraju sve živo, prepustio bih i njih masi ''pro'' igrača da ''dominiraju'' sa njima), to bi bilo bolno jasno svakome ko je iole pokušao da ih igra. Ako će nekome taj jedan koaki i tri seta ubiti celu ruku, onda treba da promeni deck. Quasar (tvoj mezimac Very Happy) je recimo taj koji negira bilo šta po potezu i preživi (zato mi je ta kritika o negiranju svega živog toliko zanimljiva), sa druge strane ja ću na terenu obično imati jednog do dva koakija, taj jedan će negirati samo jednu, konkretnu stvar i tu jednu stvar će negirati žrtvovanjem sebe (karta za kartu, ne može da bude više fer od toga), a i to što će negirati neće biti BILO ŠTA (u slučaju da uopšte imam tog konkretnog koakija) nego broken herp-derp op karta koju želim/moram da sprečim ako mogu i na taj način šamaram one koji to furaju, dakle samo ta jedna karta (ako mi se posreći sa pravim koakijem) koju bi verovatno negirao i sam Quasar koji uz to ne mora da brine može li to ili ne može, taj nedostatak u rock stunu ja naravno kompenzujem backrow-om. Dakle, dokle god neko u svom potezu igra karte koje mu neće stvarati nefer pluseve do tada neću imati preteranu potrebu da intervenišem, hoćeš nešto ok da odigraš- izvoli, pa dok ne dođemo do toga da poželiš posle i nešto broken. Tako da ako neko misli da ću sa druge strane da sedim i gledam dok mi neko igra shaddol fusion, bujincarnation, wingbeat of a giant dragon, short circuit (i sl. karte), bilo kog od gomile monstera sa broken efektima, a imam način da to sprečim (što, ponavljam, neće biti uvek), onda ga čekaju šamari po guzi.
To što je Joxa rekao, nema veze sa vezom, to je kao da mi neki ls igrač govori- brate, meni se tvoj stil sa tri setovane zamke, znaš, ne sviđa, 'ajde da igraš na pro način kao ja, šta će ti zamke, bratori, ne znam što ih je uopšte Kaz i smišlljao, ono, braćela, igra treba da bude da pozoveš deset monstera po potezu, da ti ostane puna ruka, zalij jd-evima i udri, pa ako ne rešiš igru u par poteza kenjaj drugom igraču da je štekara, da ne treba da drži te nubarske zamke, da je tvoj stil bolji, da on uništava ovaj predivni format, mislim deck mu nije fer, ono, ne da mi da napravim +3 po potezu, ne da mi da ss-ujem, kako onda da pobedim, batice, mislim nije mi jasno, nisam pukao pare na deck da bih gubio od nekih presporih, jeftinih govana koja jedva da mogu +1 da naprave, nema smisla...tebra...ono...hoćeš da te gađaju papučama svaki put kad nešto setuješ, kakav si ti to ygo igrač, šmrc?

Dakle sve se svodi na kontrolu, samo su stilovi njenog postizanja različiti i sa te strane najlakše je naravno kenjati po tuđem pristupu. Ja sve gledam čisto sa što je moguće više objektivnog stanovišta:
1) Koliko pluseva deck može da napravi?
2) Search i summon potencijali?
3) Napad/odbrana bića?
4) Uslovi, hendikepi, troškovi odigravanja glavnih karata tog decka?
5) Draw powah?
6) Kontrola i dominacija kroz negaciju, destrukciju i deportaciju van igre/nazad u deck?
Tako da ako neko želi da kontroliše igru sa quasarom/ drugim sinhronima, neka izvoli, skroz uvažavam taj izbor, meni se sviđa versatilna igra (zbog čega sa druge strane nisam igrao autopilot dino rabbite), ali pošto uz nju volim i igru sa manje ss-ova onda biram nešto između, a to je rock stun.
Back to top Go down
RafaeL
КАЦАМ РАСАН
КАЦАМ РАСАН
RafaeL


Posts : 3117
Join date : 2010-11-11
Location : karaburma

Koaki Meiru Overdose Empty
PostSubject: Re: Koaki Meiru Overdose   Koaki Meiru Overdose EmptyMon 6 Oct 2014 - 0:27

opet kazem,slazem se oko destrukcije t1 dekova ali to se ne mora raditi na taj nacin sto im neces dati da igraju ygo,ja sam recimo druga strana medalje,da ne idem u detelje sad siguran sam da znas o cemu govorim !! ne naravno,to njie top tier (mada su do skora ljudi smarali sa njim pa je mozda i moglo da se nazove t2 ali to u opste nije poenta),ja to navodim kao klasican opstrukcija i (za moje shvatanje) anti ygo dek !!  msm podrzavam i njega jer gazi metu ali ne volim taj stil,to je sve !!! iako nisam neko tako gleda na igru da li si ti to mene (i nas koji ne gotivimo taj fazon) nazvao nubovima ?? naravno da ne moze da negira SVE ali moze dovoljno da opstruira igru i ne da protivnku da igra ygo sto zapravo i jeste poenta deka,batine + backrow i ako ti nesto smeta sto protivnik odigra samo kazes negiram...kazem ti,ne forsiram pricu da je rock stun nepobediv daleko bilo,ono sto ja potenciram je to da je deck klasican primer anti ygo-a (sto obw jeste poenta stun-ova,ali eto moje je pravo da mi se taj stil ne dopadne Very Happy)! forsiras pricu oko quasara,iako znas da sam junk doppel igrao i pre njega,i u danima kad ga nije bilo ni na mapi a i da cu ga igrati cak i da banuju quasara....da negira,a da bi ga spustio moras da ss-ujes najmanje 10ak puta (od toga barem 3 puta da bude synchro) a ovo je dovoljno da normal summon-ujes...dobro da,jeste sada to lakse nego inace da se izvede,ali priznaces da za ono sto zahteva to sto quasar ima kao efekat i nije nesto nenormalno (ako mene pitas drugi napad je jedini overkill oko njega ) a i da,savrseno znas da ja quasara ne volim jer je broken karta i ace mog deka nego zato sto je simbol 5ds ere koja je po meni najbolja u ygo fransizi + artwork i jos mnogo toga cega si itekako svetan jer se za toliko znamo Smile! skill igracima (za kakvog te smatram) i ne treba vise od 1 negacije,one pravovremene,ne random tako da batali tu pricu o broju negacija,ne pije vodu (osim ako ne pricamo o nubovima a to je onda druga prica)!! sve to pricas je ok,to i jeste poenta rock stuna opet ti kazem,ali jednostavno UBIJA igru,ne dopusta je...ako se ti sa time ne slazes onda jbg,ne znam sta da ti kazem ! mozda tebi,meni to sto je rekao ima savrsenu logiku i potpuno je u pravu jer ga razumem ! posebno u no heavy formatu,da ga ima ok,setuj do sutra bices kaznjen i to je to,zato ja i furam decree-jeve skoro svugde da me nebi smarali nubovi kojima se cela igra svodi na summon monster/s,set 3-4 ajd...pa necemo tako burazeru !! kapiram ja odlicno da je to tvoj nacin,sve je to ql,ali kao sto rekoh,imam pravo da mi se to ne dopada Smile!! ok opet prebacivanje...iako sam kapirao da me razumes izgleda da gresim,da li ti zaista mislis da ja quasara igram zato sto je broken ???  i ne,meni quasar nikad nije sluzio za kontrolu vec iskljucivo kao beatstick/finisher...ako usput mora nesto da negira ql,ima i tu opciju ali ja nikad video da neko igra quasar control deck Very Happy Very Happy: D
Back to top Go down
ningen
Ghost Rare Duelist
Ghost Rare Duelist



Posts : 5611
Join date : 2010-11-12
Location : Epikcentar

Koaki Meiru Overdose Empty
PostSubject: Re: Koaki Meiru Overdose   Koaki Meiru Overdose EmptyMon 6 Oct 2014 - 12:04

Quote :
to se ne mora raditi na taj nacin sto im neces dati da igraju ygo
Oni ne igraju ygo, u tome je poenta, nijedan igrač sa samopoštovanjem ne bi igrao te deckove, tako da, ponavljam, ne sprečavam ja nikoga da igra čist ygo.
Opstruiram samo nefer igru, ako to po tebi treba da puštam moj odgovor je- nema šanse. A ako neko želi da pokuša drugačiji pristup protiv t1 deckova, pa na taj način da utiče na druge igrače, to može slobodno, podržavam alternativu. Ali ponavljam, sve što je uspešno u današnjoj igri se na ovaj ili onaj način svodi na kontrolu, nema šta dalje da se diskutuje po tom pitanju. Svi to rade, samo ja to radim malo bolje, poštenije i drugačije od većine, pa kada zaboli guza ljude oni pokušavaju da omalovaže/oduzmu vrednost mom izboru, dok ja takva mišljenja odbacujem u startu, to je suština.
Tako da, da sumiram, deck nije anti-ygo, vec anti-anti-ygo, jer se deck bori protiv deckova koji su zapravo anti-ygo, u tome je razlika. Da li će neko to tako da vidi ili ne- jbno me zabole, prvi nemam šta bilo kome da se pravdam, moji deckovi su uvek pre svega fer (karta za kartu, kažnjavanje prevelike (zlo)upotrebe resursa, odgovarajući hendikep, bez mnogo plusiranja, bez mnogo ss-ovanja, itd.) i čista su reakcija na tuđe gluposti.
Quote :
i ako ti nesto smeta sto protivnik odigra samo kazes negiram
Da, uvek imam baš tog koakija i odgovarajući backrow, da, to mi se stalno dešava, kad god poželim i šta god mi odigraju ja bezbrižno sedim i samo govorim ljudima- negiram, negiram, ma negiram i to. Uopšte mi se ne dešava da mi koakija koji negira jednu konkretnu stvar ujebu sa nekom drugom ili ga jednostavno pregaze u kasnijim fazama igre kada sam slab sa zadnjim redom da ga štiti ili se desi da nemam rocka u ruci. Uopšte mi se ne dešava da ga potrošim na negiranje jedne stvari samo da bi protivnik odigrao drugi primerak ili nešto još bolje. Uopšte mi se ne dešava da normalno pozvani koaki popije protivnikov backrow (u kome suprotno od mog decka vreba gomila karata koje su upravo u negiram ti sve fazonu a ima nas u više komada) i da praktično moram da čekam naredni potez da bih ponovo nešto pokušao da spustim. Ma rock stun t1!!! Jedino što me oduševljava u celoj ovoj priči je to što smo od onih komentara po izlasku block golema o tome da će deck biti krš i da neće raditi došli danas do toga da govorimo o rock stunu kao o godlike t2 decku.
Poenta sa Quasarom je priča oko kontrole igre, znači naravno da sam deck koji može da spusti Quasara nije stroga kontrola, ali kao i svi kompetitivni ima i takve elemente jer je to neizbežno, upravo se radi o tome da jedna negacija može da promeni sve, tu se slažem, a da li će to biti negiram ti sve Quasar ili negiram ti konkretnu stvar koaki samo zavisi od stila igre. Neko voli da spusti deset monstera da bi rešio problem (i opet da ima punu ruku), ja volim standalone, nezavisne monstere više, dakle monstere koji ne moraju da se kombinuju sa drugima da bi nešto uradili, koji sami za sebe mogu da utiču na igru efektom i atk-om, a koji uz to mogu da se kombinuju i sa ostatkom družine, dakle nešto poput specijalne jedinice, lol, u kojoj svaki član ima neku samostalnu ulogu (mitraljezac, deminer, snajperista, oklopnjača, pirotehničar, bolničar ili u slučaju nove pridošlice overdozea- recon/izviđač XD) umesto toga da monster iz maina bude samo neka sića, materijal za spuštanje nečeg drugog, obično preskupog monstera iz ekstra decka, što je bilo trend, a što je po meni u neku ruku unižavanje main deck monstera.
Ako nekome smeta moja izbalansiranost prednjeg i zadnjeg reda neka drži nešto da mi je poremeti, royal decree, šta god, podržavam skroz, nadam se da ne moram da napomenem da bi i to bio samo još jedan vid kontrole protivnika, ono čisto za one koji zaboravljaju da decree sadrži u sebi reč NEGATE. Ali kada oni vrše kontrolu, to je onda uredu, to je ygo, a kada je ja vršim to je anti-ygo. Uvek je tako, kada nas kontrolišu to je nefer, to je anti-ygo, bože ne da mi da igram moju igru koja je inače super, a kada mi kontrolišemo druge to je fer, to je ygo, skroz opravdano prilagođavanje jer mi se ne sviđa tuđa igra, svi treba da furaju moj stil jer samo to je pravi ygo. XD
Quote :
i ne,meni quasar nikad nije sluzio za kontrolu
Ovo je tolika glupost da me je pokidalo. Svako ko će da mi sere da igra Quasara jer ima 4k atk može da farba nekog drugog znači uopšte ne želim da slušam takve gluposti, a kul ilustraciju mogu da prihvatim samo kao sporedni razlog pošto to važi i za mene i to je sve. Najbitnije kod Quasara je upravo efekat negacije, vrlo je bitno da li možeš da eliminišeš protivniku neku opciju, pa tek potom ide kontrola kroz visoke bodove za napad, recimo vanila od 5k atk bi se sada rešila dok kažeš nub. Upravo to je bio razlog zašto si dobio npr. dino rabbit lika na gfestu u meču koji sam gledao. To što ti on nije igrao nešto pa ti nisi negirao ne znači da on nije imao tu opciju u ruci, već samo to da je nije odigrao upravo zato što bi mu ti to negirao (a upravo to bi rešilo Quasara pa imao ti on napad koliko god hoćeš, sivonje koje su samo sivonje su nebitne u današnjoj igri), nisi mu dao da igra njegovu igru (nebitno da li nam se ona sviđa ili ne), a ako to nije kontrola protivnika ne znam šta jeste. Da ne govorim da smo morali da te nagovaramo da ne možeš da negiraš sa Quasarom Maestroke-ovo sprečavanje da se uništi pošto ništa nije aktivirano, što tebi nije, razume se, bilo baš drago da čuješ, zato nemoj posle da mi govoriš da negacije i drugi vidovi kontrole nisu nešto na šta se oslanjaš jer ih i ti praktikuješ više nego što misliš i kroz Quasara i kroz običnog Stardusta i kroz decree i kroz ceo backrow ili onog što dodaje napad u damage stepu u bw-evima itd. To je, da se razumemo, normalno i skroz u redu, to čovek mora da radi da bi se zaštitio i opstao u sadašnjoj igri, samo se dakle pristupi razlikuju.
Ponovo moram da objašnjavam neke toliko očigledne stvari da je to strašno. Joxa je samo butthurt/zajebant, to je sve, jedino logično u tom butthurt/zajebancija komentaru je to što je on ''ljut'' kada mu igram deck koji je main-ovani side za sve živo (a nisam mu ga igrao ne pamtim), jer ne ume sa tim da se izbori. To jeste potpuno logičan ishod, slažem se, i ja bih bio butthurt/zezao se sa likom koji igra nešto što mi ne leži na njegovom mestu. A sam komentar u kome neko govori da mu smeta kada drugi igrač otvori partiju tako što pozove monstera i setuje tri karte ne mogu da shvatim kao objektivan argument (objektivne kriterijume sam naveo) ni na koji način protiv samog decka, to može samo da se odnosi na kritiku tuđeg stila, što me ne zanima, ja drugima ne govorim da li da igraju deckove sa ovakvim ili onakvim odnosom karata, to je njihova stvar, a ja ću se tome prilagoditi. To je kao kada bi mi neko kenjao što u šahu otvorim potez konjem.
Back to top Go down
RafaeL
КАЦАМ РАСАН
КАЦАМ РАСАН
RafaeL


Posts : 3117
Join date : 2010-11-11
Location : karaburma

Koaki Meiru Overdose Empty
PostSubject: Re: Koaki Meiru Overdose   Koaki Meiru Overdose EmptyTue 7 Oct 2014 - 6:12

da,sprecavaju tako sto im negiras SVAKI pokusaj da nesto urade ! opstruiras igru generalno,fer il nefer,mada to i nije bitno,sam si rekao,opstruiras je i to je to,dokazana moja poenta !! eo ti npr,ja ne igram t1 a smaras me za sve pare (banalan primer ali eto mogu ih navesti jos koliko hoces) !! odbacivao ti il ne dodje na isto,95 % ljudi koji igraju ygo hejtuju te dekove jer ne dopustaju igru u bilo kom obliku,a t osto bi da ti svi igraju vorse rider dekove jbg,dobro dosao u 2014-tu !! a i ono,meni nikako nije postenije ne dopustiti protivniku da igra nego da igras no brain dek,nije mi bas u istoj ravni ali tu mi je negde !!! uporno odbijas da shvatis sta pricam al ae...

naravno ne uvek ali koliko sam mogao da primetim dek U GL ima potreban odg (primeri ti i jeff jones,nnubovi koji su pousavali to da igraju pa nisu znali nisu predmet moje paznje) !! OPET masis poentu !! procitaj moju prethodnu poruku DOBRO oko toga rock stun = t1 i probaj da skapiras 'leba ti  !!! nadji mi element kontrole u bilo kom mom deku i trazi od mene sta god hoces !!! quasar NIJE I NIKAD NECE BITI KARTA NAMENJENA KONTROLI ! ako ti to stvarno ne kapiras onda moram da stavi mtacku na ovaj razgovor jer vise ne vidim svrhu !! decree samo sprecava nubove da setuju do besvesti zbog nedostatka heavy-ja,nema to veze sa nekom preteranom kontrolom naracito ne sa ovom o kojo pricamo !! ja govorim u svoje ime,sta drugi rade bole me q !! 

sine smej se ti do prekosutra,eo ja ti kazem,daj mi listu QUASAR CONTROLE decka i dokazi svoju teoriju !! posebno jer ne znas kako ja igram svoj dek,prema tome dabome,ne govori o stvarima o kojima nisi upucen,meni quasar jaaako retko ostaje drugi potez na fieldu,udje da dobije partiju i cao,97% negacija koje sam sa njim odradio su hand trapovi poput gorza i fadera,a ti ako hoces veruj ako neces tvoja stvar !! ja ne igram quasara zato sto ima 4k,da li ima potrebe da ti nabrajam do prekosutra zasto ga igram ili si skontao prehodnih 100 puta kad sam ti rekao ??? taj efekat jeste jak ali njegovo koriscenje zavisi od izbora igraca,ja ne znam da li sam ga 5 puta spustio od kad znam za njega a da znam da ne mogu da dobijem u tom potezu,uvodim ga kao sto rekoh da zavrsim partiju,sta drugi rade boli me q,meni kao junk doppel igracu prica o quasar kontroli izgleda PRESMESNO !! razlog sto sam ga dobio je taj sto sam imao stardusta + quasara i decree (nisam lepo izracunao bodove tad,ja i momja matematika),igrao sam sa Vukasinom iz Nisa tacno se secam partije,nisam ni koristio quasar negarciju,koristio sam stardusta i veilera a prvu sam dobio bez quasara,"obicnim" synchro spamom secam se tacno kao juce da je bilo,to je zapravo zadnji turnir koji sam odigrao sa doppelom !! nisam mu dao da igra trapove da jer u suprotnom ja nebih mogao da igram moj dek a to je drasticna razlika,slozices se (valjda) ??? to sam proveravao za maestroka i da nije mi bilo jasno,nemam problem da priznam kad sam se zajebao il kad nesto ne znam,kompleksi me ne rade !! kao sto rekoh,quasar zahteva mnogo toga da udje + pre ces ti povuci nesto od 15 + trapova nego ja 1 od 3 decree-ja al ae,isto je to kao lvl 4/negator normal summon...ni ja tebi ne kenjam,rekao sam barem 10000000000000000 puta da je to tvoj stil i da je to ok,e sad sto se ja ne slazem to je druga prica/moj problem,ali jbg tako je Very Happy
Back to top Go down
ningen
Ghost Rare Duelist
Ghost Rare Duelist



Posts : 5611
Join date : 2010-11-12
Location : Epikcentar

Koaki Meiru Overdose Empty
PostSubject: Re: Koaki Meiru Overdose   Koaki Meiru Overdose EmptyTue 7 Oct 2014 - 10:37

Quote :
da,sprecavaju tako sto im negiras SVAKI pokusaj da nesto urade
Očigledno mi je da nemaš pojma o decku i ti si taj koji ne kapira stvari. Deck jednostavno nema resurse da spreči SVAKI pokušaj drugog igrača, ja sam srećan ako uspem da regulišem samo DEO onih koji su nefer (a nefer nije isto što i t1!, tako da normalno da ću da pokušam da iskontrolišem i tebe i tvoj monster spam koji mi ne odgovara i koji mene smara, i apsolutno sam svestan da moje prilagođavanje tebe sa druge strane smara, tako da jbg: prilagodi se ili umri). Ali to sam sve rekao, samo se vrtimo u krug pošto pričam zidu. Jbt kad moram da napominjem da postoji bitna razlika između POTENCIJALA decka da ima odgovor na tuđe deckove (koji on realno ima, zato ga i igram, dooh) i realnih mogućnosti (koje su uvek OGRANIČENE) da deck to uradi u konkretnoj situaciji, što zavisi od povučenih mojih i protivnikovih karata što uvek varira od partije do partije i čini ygo zanimljivim. Ja razumem da je najlakše preterivati u snazi i mogućnostima tuđih deckova, pogotovu onih od kojih nas boli guza, i na taj način nipodaštavati rezultate onih (u ovom sluačaju retkih) koji ih igraju, ali budimo makar malo realni čisto da ne bi sada neki t1 nub pročitao ta silna hvaljenja decka, pa da se ne razočara mukica kada uzme da igra deck i otkrije da koaki nije hodajući, omnipotentni 4k atk sivonja. Dakle, sve što sam imao da kažem o samom rock stun decku i njegovim realnim dometima sam već napisao i stojim iza toga pošto deck znam u dušu, a ako nekome nije i dalje jasno neka pročita više puta da ne bi nastavljali sa spamom i vrtenjem u krug, deck je anti-anti-ygo, ne dopušta/opstruira samo nefer ''igru'' (nemam problem da to priznam i ponosim se što uspevam u tome), to je sve, nemamo o čemu tu dalje da ''diskutujemo'' i kada me bude zanimalo nečije mišljenje o decku koji furam sam ću ga tražiti u temi za deckove. Tako da vas molim da presmešna, nerealna, butthurt viđenja celog decka i preuveličavanja njegovih dometa zadržite za sebe (razmenjujete ih i kukajte negde van teme o ovoj konkretnoj karti), jednako su mi nebitna, bezvredna i loš humor kao i ona koja su potcenjivala deck na početku govoreći da ne radi uopšte.
Što se tiče diskusije o samoj karti, nju mogu da nastavim samo sa kolegom rock stun igračem, dakle sa nekim ko je zapravo pokušao bar jednom da igra deck na nekom turniru, s tim što takvih praktično i nema kod nas...osim Đomle i njegovog ''pro'' builda, lol.
Quote :
nadji mi element kontrole u bilo kom mom deku i trazi od mene sta god hoces !
Naveo sam ti ih u prošlom postu (quasar, stardust, decree, bw backrow+onaj što uleće iz ruke, to su sve elementi kontrole koju svako normalno mora da ima kako bi opstao danas, ali čini mi se da ti pod pojmom kontrola mislis samo na tip decka dok ja govorim o kontroli u generalnom smislu (dakle šta je kontrola by mala škola ygo-a- kontrola je sve ono što utiče na protivnikovu igru, pod šta potpada i kontrakontrola tj. sprečavanje protivnika da utiče na moju igru, forbidden lance npr.), tako da ja nisam ni pomenuo quasar control deck, znači ne govorim samo o stun/antimeta deckovima, tj. deckovima koji su u celini usmereni na kontrolu kroz jedan od njenih pojavnih oblika (obično je to negacija, dok drugi deckovi koriste više druge pojavne oblike kontrole: destrukciju(uklanjanje) ili najslabiji oblik kontrole- kontrola kroz visinu i modifikaciju napada koja se obično kombinuje sa prva dva oblika, tj. negacijom ili destrukcijom ili oba u slučaju Bujina), ja govorim o svim uspešnim deckovima sadašnjice jer svi oni moraju da sadrže neke od navedenih elemenata/pojavnih oblika kontrole da bi bili uspešni (uz ostale elemente koji nisu kontrola već su obično umereni na igru domaćina i besomučno plusiranje/search/šta god). Bilo koju uspešnu listu da mi prekopiraš ovde na njoj ću ti označiti karte kroz koje se kontrola vrši jer jednostavno autistični deckovi koji gledaju samo sebe i svoju igru, a protivniku dopuštaju da radi šta hoće teško mogu da opstanu. Zato samo neko ko pogrešno shvata kontrolu može da misli da njegovi (kompetitivni) deckovi ne sadrže elemente kontrole ili da protivreči odmah potom sebi tako što te elmente pravda time što ''samo sprecava nubove da setuju do besvesti'', što u suštini znači- da ih sprečava da igraju stil koji on ne voli što skroz ''opravdava'' njegovu kontrolu (čist subjektivizam), e pa, tu sam te i čekao, ako ćemo tako onda i ja samo sprečavam ''nubove'' da mi pozivaju monstere do besvesti/plusiraju se do besvesti/čiste tablu itd., dakle i ja samo sprečavam ''nubove'' da igraju stil igre koji se meni ne sviđa zbog čega ću jel da ih etiketiram kao nubove a sebe ću da ističem kao pro pravednika, lol. Ja takve ego tripove pokušavam da zaobiđem...osim kada su u pitanju krajnje retardirani t1 deckovi za koje imam objektivne razloge u okviru onih 6 tačaka koje sam naveo. Upravo se radi o tome što neko misli da je samo njegova kontrola opravdana i da samo on ima pravo da kontroliše druge koji su ''nubovi'' jer im je stil igre drugačiji, a da drugi nemaju pravo da kontrolišu njegov bogomdani pro stil. A ja na to realno i bez samozavaravanja kažem- bullshit!, svi to radimo i to se neće promeniti, jedino što mogu da biram je da to radim drugačije i uspešnije i da na tuđe stilove odgovorim prilagođavanjem tj. delima umesto što ću da im serem kako su nubovi/kako im je stil no skill i smarački i kako treba da furaju moj stil pošto je to jedini pro pristup. Znači ako neko preteruje sa backrowom, niko ne brani tebi ili meni da kaznimo to preforsiravanje/nedostatak balansa, kao što niko ne brani tebi ili meni da kaznimo preforsiravanja na planu pozivanja monstera/aktiviranja spellova/zloupotrebe groblja itd. i zato ne prihvatam subjektivno vrednovanje ljudi kad su u pitanju njihovi sopstveni stilovi i nipodaštavanje tuđih, to pričajte nekome drugom, kod mene ne prolazi ta ''moj stil je superiorniji, odaj mi priznanje'' priča.
Moji deckovi su čist ygo, a to se normalno u sadašnjoj herp-derp spam igri mrzi, ali kada bi me takve kritike doticale ne bih igrao.


Last edited by ningen on Tue 7 Oct 2014 - 19:23; edited 19 times in total
Back to top Go down
Lazar Milin
zolga
Lazar Milin


Posts : 7067
Join date : 2011-04-12
Age : 28

Koaki Meiru Overdose Empty
PostSubject: Re: Koaki Meiru Overdose   Koaki Meiru Overdose EmptyTue 7 Oct 2014 - 11:03

jebi to igraj monarhe
Back to top Go down
ningen
Ghost Rare Duelist
Ghost Rare Duelist



Posts : 5611
Join date : 2010-11-12
Location : Epikcentar

Koaki Meiru Overdose Empty
PostSubject: Re: Koaki Meiru Overdose   Koaki Meiru Overdose EmptyTue 7 Oct 2014 - 11:37

^ Nikada me nisu privlačili, u početku su me dosta prcali Caiusom pa sad imam traume. XD Recimo rock stun je upravo deck koji savršeno rešava frognarhe. Kada bih igrao monarhe to bi verovatno bilo u nekoj verziji sa onim njihovim continuous spellkama i backrowom + oni lv4 zmajevi Partizanovci.
Jedini tribute deckovi koje trenutno furam su hazyji i baterijice.
Back to top Go down
Šone Trusdale
Common Duelist
Common Duelist
Šone Trusdale


Posts : 211
Join date : 2014-06-19
Age : 23
Location : Srbija

Koaki Meiru Overdose Empty
PostSubject: Re: Koaki Meiru Overdose   Koaki Meiru Overdose EmptyTue 7 Oct 2014 - 20:20

Lazar Milin wrote:
jebi to igraj monarhe
To care to Very Happy

@ ningen

Inače ni mene nisu mnogo interesovali ali video sam par puta koliko su fun (bar za mene) a i volim kad mi neko kaže to ti neradi i onda ga silujem hahah ali slažem se ima mnogo dekova da ih sjebu Very Happy
Back to top Go down
ningen
Ghost Rare Duelist
Ghost Rare Duelist



Posts : 5611
Join date : 2010-11-12
Location : Epikcentar

Koaki Meiru Overdose Empty
PostSubject: Re: Koaki Meiru Overdose   Koaki Meiru Overdose EmptyTue 7 Oct 2014 - 23:14

^ Yea, stvar je u tome što su oni matore karte, a čim je nešto matoro nubovi misle da to ne radi više, da mu je istekao rok službe i onda naravno nema ništa slađe od toga kad ih demantuješ i pokažeš da deck može da radi. Tako je meni bilo kada sam uzeo da pravim rock stun i meni i tom drugom liku što ih je napravio su govorili da deck neće raditi čak ni kod nas gde radi sve živo. Je l' neće? Važi.
Deckovi sa monarsima jesu zabavni, samo se radi o tome što mi se još više dopadaju neke druge stvari (u baterijicama i hazyjima recimo koristim monarchs stormforth i totalna je ludnica). Nekako izbegavam deckove čije su liste prilično oprobane, ustaljene, a kod frognarha je to praktično slučaj, iskustvo i praksa igranja tog decka su rekli svoje i nemam ja tu šta mnogo da izmenim, pa bih verovatno igrao neku drugu verziju monarha gde mogu kreativnije da se izrazim. Joxa je furao ghostrick monarhe i to mi je recimo bilo kul.
Back to top Go down
Blue_vision
Super Rare Duelist
Super Rare Duelist



Posts : 886
Join date : 2012-03-17
Age : 31
Location : Somewere

Koaki Meiru Overdose Empty
PostSubject: Re: Koaki Meiru Overdose   Koaki Meiru Overdose EmptyWed 8 Oct 2014 - 0:40

^ Drago mi je da još neko misli da stari deck-ovi mogu da rade,na primer mogu pouzdano da kažem da hieratici još uvek dobro rade (mada uz dodatak dragon rulera i mythic dragona) ,a stari su 2 godine,a takođe i scrap-ovi mogu da naprave krš i lom uz ovaj novi factory + redox,grandsoil i mythic water dragon.
Back to top Go down
ningen
Ghost Rare Duelist
Ghost Rare Duelist



Posts : 5611
Join date : 2010-11-12
Location : Epikcentar

Koaki Meiru Overdose Empty
PostSubject: Re: Koaki Meiru Overdose   Koaki Meiru Overdose EmptyWed 8 Oct 2014 - 13:55

Kul ako je tako za scrapove, nisam isprobavao, ali džabe, neće ljudi da se muče sa tim deckovima kad mogu da se plusiraju kao nenormalni igrajući t1 gluposti.
Izašao update na ygoprou, stavili novu listu, karte, još jedan ai deck. Otvara listu novih karata, vidi Overdosea na njoj:
Koaki Meiru Overdose 2enrodw
Back to top Go down
Blue_vision
Super Rare Duelist
Super Rare Duelist



Posts : 886
Join date : 2012-03-17
Age : 31
Location : Somewere

Koaki Meiru Overdose Empty
PostSubject: Re: Koaki Meiru Overdose   Koaki Meiru Overdose EmptyWed 8 Oct 2014 - 16:36

^Nema,ljudi su lenji da gledaju dalje od nosa i zato igraju t1 sranja (respekt za one skil igrače koji to igraju samo da bi ostali kompetentni,inače ne bi ni pogledali takav deck).A overdose mi je nekako balansirana karta 1 za 1,a i ne može da spreči svaki vid pozivanja,dok je vanity emptines na primer glupa karta,koja potpuno blokira jedan način igranja,a overdose samo kažnjava i to jednom.
Back to top Go down
ningen
Ghost Rare Duelist
Ghost Rare Duelist



Posts : 5611
Join date : 2010-11-12
Location : Epikcentar

Koaki Meiru Overdose Empty
PostSubject: Re: Koaki Meiru Overdose   Koaki Meiru Overdose EmptyWed 8 Oct 2014 - 17:33

Da, Overdose ne može eto da negira to što je pozvano efektom, nije mi palo na pamet, to jeste malčice problem, ali i dalje sam oduševljen što je u pitanju negacija a ne samo uništavanje onoga što je pozvano + ako se više monstera poziva odjednom, koliko vidim u ovim nekim pendulum situacijama, takođe ih pobije sve.
Vanity emptiness ima prilično zeznut hendikep, zbog čega niko nije ni pomišljao da ga drži dugo nakon njegovog izlaska, stvar je u tome što ljudi ne drže više toliko mst koji praktično može da predstavlja direktni -1 za onoga ko pokuša da odigra Vanity. To je recimo jedan od razloga zašto sam dobio Bujin igrača na nacionalnom, desilo se da imam mst koji sam odigrao na njegovu drugu setovanu kartu pa je otišao u minus iz koga nije uspeo da se vrati. Zbog Qliphorta i budućeg verovatnog regulisanja artifacta i u tcgu, mislim da će mst-evi ponovo više biti prisutni.
Back to top Go down
Choko Smoky
Happy end!!!
Choko Smoky


Posts : 4272
Join date : 2010-11-12

Koaki Meiru Overdose Empty
PostSubject: Re: Koaki Meiru Overdose   Koaki Meiru Overdose EmptyWed 8 Oct 2014 - 18:10

Ime karte je epik, a efekat je dosta solidan.
Back to top Go down
Blue_vision
Super Rare Duelist
Super Rare Duelist



Posts : 886
Join date : 2012-03-17
Age : 31
Location : Somewere

Koaki Meiru Overdose Empty
PostSubject: Re: Koaki Meiru Overdose   Koaki Meiru Overdose EmptyWed 8 Oct 2014 - 21:46

Da,zaboravio sam taj hendikep,ali obično je tu negde fosilka da izvadi stvar,ako vanity omane.Kad već pomenu bujine mislim da je najbolji način da se izboriš sa njima trap stun + felgrand,ako možeš da ga izvedeš i,ako nema kornjaču na groblju,prvi efekat ubija yamata i susanowa,a drugi crane/honest play+njihov backrow,posle treba samo da ih pregaziš.
Back to top Go down
Šone Trusdale
Common Duelist
Common Duelist
Šone Trusdale


Posts : 211
Join date : 2014-06-19
Age : 23
Location : Srbija

Koaki Meiru Overdose Empty
PostSubject: Re: Koaki Meiru Overdose   Koaki Meiru Overdose EmptyWed 8 Oct 2014 - 22:18

Ali treba stići u tu poziciju
Back to top Go down
ningen
Ghost Rare Duelist
Ghost Rare Duelist



Posts : 5611
Join date : 2010-11-12
Location : Epikcentar

Koaki Meiru Overdose Empty
PostSubject: Re: Koaki Meiru Overdose   Koaki Meiru Overdose EmptyWed 8 Oct 2014 - 23:15

Armades je fino rešenje kada su u pitanju Bujini, kada online spustim Armadesa (ako deck ima mogućnost za to) u najvećem broju slučajeva mi reši meč protiv njih. Ako ne mogu to onda idem na kontrolu preko side-a: light-imprisoning/soul release i uz to trolujem ovako sa Ragnazero u slučaju da imaju tenki na terenu (moraće bar dva materijala sa groblja da potroše ako ne negiraju njen efekat na drugi način).
Back to top Go down
Blue_vision
Super Rare Duelist
Super Rare Duelist



Posts : 886
Join date : 2012-03-17
Age : 31
Location : Somewere

Koaki Meiru Overdose Empty
PostSubject: Re: Koaki Meiru Overdose   Koaki Meiru Overdose EmptyWed 8 Oct 2014 - 23:47

Šone Trusdale wrote:
Ali treba stići u tu poziciju
Zapravo,u hieratic mythic ruler deck-u koji sam zamislio,takav play je često moguć u prvom potezu.Na primer ovako:Normal sumon eset->tribute za su->search vanilu->overlay u atuma->detach materijal->search mythic tree->s.s.mythic water->izjednači lvl mythic tree sa waterom i overlay u felgranda->set trap stun->gledaj kako bujin igrač plače.U sledećem potezu samo negiraš eventualni backrow sa trap stunom,negiraš npr. yamata sa felgrandom,uposliš atuma i onda njega u gaia chargera i pregaziš ga koliko možeš. @ningen:I debunk nije loš protiv njih.
Back to top Go down
ScrapFist
Common Duelist
Common Duelist
ScrapFist


Posts : 127
Join date : 2013-07-21
Age : 29
Location : Srbija

Koaki Meiru Overdose Empty
PostSubject: Re: Koaki Meiru Overdose   Koaki Meiru Overdose EmptyThu 9 Oct 2014 - 0:01

Ma Armades i Necrovalley gg
Back to top Go down
Sponsored content





Koaki Meiru Overdose Empty
PostSubject: Re: Koaki Meiru Overdose   Koaki Meiru Overdose Empty

Back to top Go down
 
Koaki Meiru Overdose
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Pomoc oko deka (Koa'ki Meiru)

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Zvanični Srpski Yu-Gi-Oh! Srbija Sajt! :: Diskusija o pojedinačnim kartama-
Jump to: