Zvanični Srpski Yu-Gi-Oh! Srbija Sajt!
Pozdrav, dragi posetioče!
Dobrodošao na Yu-Gi-Oh! Srbija Forum!
Molim te pročitaj ceo ovaj prozor... Hvala!

1. Registracija je vrlo poželjna zato sto ti omogućava da u potpunosti učestvujes u zajednici i samim tim se bolje informišeš o svim aspektima igre koji te zanimaju.

2. Pročitaj i poštuj pravila koja su jasno istaknuta, takodje postoji i kratki vodič za nove članove!

3. Srećno i uživaj!
Zvanični Srpski Yu-Gi-Oh! Srbija Sajt!
Pozdrav, dragi posetioče!
Dobrodošao na Yu-Gi-Oh! Srbija Forum!
Molim te pročitaj ceo ovaj prozor... Hvala!

1. Registracija je vrlo poželjna zato sto ti omogućava da u potpunosti učestvujes u zajednici i samim tim se bolje informišeš o svim aspektima igre koji te zanimaju.

2. Pročitaj i poštuj pravila koja su jasno istaknuta, takodje postoji i kratki vodič za nove članove!

3. Srećno i uživaj!
Zvanični Srpski Yu-Gi-Oh! Srbija Sajt!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zvanični Srpski Yu-Gi-Oh! Srbija Sajt!

Forum je zatvoren.
 
HomePortalLatest imagesRegisterLog in

 

 Prio odlazi za ~ mesec dana?

Go down 
+10
Real Aki
Andjelkovic
sanjin the magician
Aginor
SaberVaultSvperstar
Choko Smoky
Tolmy
Admin
ShutGuz
The Stig
14 posters
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
Admin
vlas' u ovo selo
Admin


Posts : 13297
Join date : 2010-11-11

Prio odlazi za ~ mesec dana? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Prio odlazi za ~ mesec dana?   Prio odlazi za ~ mesec dana? - Page 2 EmptyMon 19 Mar 2012 - 14:02

ningen wrote:
Konacno, korak ka igri sa vise smisla. Doduse ovo ocekujem tek od narednog formata da ce se nakane da uvedu i u retardirani tcg.
Bica koja imaju "when this card is summoned" morate razlikovati od ostale bagre koja je do sada bila zloupotrebljavana na taj nacin.

inb4 ningen je smrdljivi gadget / monarch player
Back to top Go down
http://yugiohsrbija.iz.rs
Andjelkovic
Ultra Rare Duelist
Ultra Rare Duelist
Andjelkovic


Posts : 1130
Join date : 2011-12-08
Age : 110

Prio odlazi za ~ mesec dana? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Prio odlazi za ~ mesec dana?   Prio odlazi za ~ mesec dana? - Page 2 EmptyWed 21 Mar 2012 - 3:20

Real Smoky wrote:
A gde si ti procitao MACRO u mojoj poruci? Smile

Ili da ja i dalje igram Macro Monarch?

Uostalom, Macro nije isto sto i Monarch, ali je Macro Monarch nesto veoma blizu toga.

A zasto zabe MORAJU da idu u Monarch? Da moraju u Frog Monarch mi je jasno, ali ne vidim njihovu primenu u Defense Monarch recimo. Smile

Read between the lines.

nisam ali znam sta igras vec mesecima lol Wink a to sto kazes da ce biti jos lakse za nove nece jer sada oni koj igraju moraju da razdvajaju i da uce ko ima koj effect dali je Trigger ili Igninton Trigger radi dok Ignition ne radi to je lako sada koj je koj Trigger je Igniton -.- sada dok mu objasnis da je Trigger effekat koj kaze:

"When this Card is Tribiute/Special/Flip/Normal/Fusion/Synchro/Exxed Summoned"

dok je Ignition Effect koji kaze :

"Once, Per turn u Can... / By Tributing one face-up..... / Twice Per Turn u can..... /Once Druing Each of your Turns You Can..... /Druing the Either Player Turns u can.... itd itd "

eh Ingition nece raditi dok Trigger hoce i sada nauci ti neko dete koje igra ovu komplexnu Igru jos i to a do sada mu je bilo jasno pa trebace mu nedelju dana da skapira swe i prihvati
ili npr neko dete igra protiv drugog deteta i kao summon JD-resopnse BTH kao eff digne tablu on kao jel radi eff ? on kao ne jer JD je poseban
bice dosta komplikovanije .....
Back to top Go down
ningen
Ghost Rare Duelist
Ghost Rare Duelist



Posts : 5611
Join date : 2010-11-12
Location : Epikcentar

Prio odlazi za ~ mesec dana? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Prio odlazi za ~ mesec dana?   Prio odlazi za ~ mesec dana? - Page 2 EmptyWed 21 Mar 2012 - 7:03

^ Sad si odvalio tesku glupost. Prvo, apsolutno je lako razlikovati ta dva, samo treba vise obratiti paznju na citanje teksta. Drugo, tako nesto bi vec trebalo da mozes nakon svog vremena provedenog igrajuci ovu igru.
Svako ko je iole pro bio do sada u ovoj igri ce jedino od odredjenog trenutka kad se ovo uvde morati da ima na umu da je prio ukinut za ignition efekte, to je sve sto ce stariji, iskusni igraci morati da "nauce".

Jos ranije kada smo raspravljali o ovome neko je rekao tipa kako ja sad da znam da li Branka ima trigger efekat i da pamtim ko ima a ko ne. Nema sta tu da se covek opterecuje previse, znaces tako sto uzmes kartu i procitas efekat- "When this card is synchro summoned", aha dakle ima, stekao se odredjeni uslov u igri za aktivaciju tog efekta. Naredni njen efekat je ocigledno ignition.
Back to top Go down
sanjin the magician
Rare Duelist
Rare Duelist
sanjin the magician


Posts : 496
Join date : 2010-12-28
Age : 34
Location : Zenica, BIH

Prio odlazi za ~ mesec dana? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Prio odlazi za ~ mesec dana?   Prio odlazi za ~ mesec dana? - Page 2 EmptyWed 21 Mar 2012 - 18:27

Zamisljaj ovako:
Ignition - znaci kad ja to hocu (obicno tokom Main Phase), traze "rucnu" aktivaciju. Snipe Hunter, Chaos Sorcerer, Red-eyes Wyvern, itd...

Trigger - prevod je "okidati" - nesto mora da okine/uzrokuje aktivaciju, mora imati i ispuniti svoj uslov kad se smije aktivirati. Monarsi, Gladiator Beastovi, Naturia Beast/Barkion, Sangan, Krebons, itd...

Ili npr Wind-up Shark. Pozivanje iz ruke je Trigger, a mijenjanje levela je Ignition.
Back to top Go down
Andjelkovic
Ultra Rare Duelist
Ultra Rare Duelist
Andjelkovic


Posts : 1130
Join date : 2011-12-08
Age : 110

Prio odlazi za ~ mesec dana? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Prio odlazi za ~ mesec dana?   Prio odlazi za ~ mesec dana? - Page 2 EmptyFri 23 Mar 2012 - 11:03

ningen wrote:
^ Sad si odvalio tesku glupost. Prvo, apsolutno je lako razlikovati ta dva, samo treba vise obratiti paznju na citanje teksta. Drugo, tako nesto bi vec trebalo da mozes nakon svog vremena provedenog igrajuci ovu igru.
Svako ko je iole pro bio do sada u ovoj igri ce jedino od odredjenog trenutka kad se ovo uvde morati da ima na umu da je prio ukinut za ignition efekte, to je sve sto ce stariji, iskusni igraci morati da "nauce".

Jos ranije kada smo raspravljali o ovome neko je rekao tipa kako ja sad da znam da li Branka ima trigger efekat i da pamtim ko ima a ko ne. Nema sta tu da se covek opterecuje previse, znaces tako sto uzmes kartu i procitas efekat- "When this card is synchro summoned", aha dakle ima, stekao se odredjeni uslov u igri za aktivaciju tog efekta. Naredni njen efekat je ocigledno ignition.

Ne brini ningen znam dosta o ovoj igri, a i o pravilima. Ja sam rekao da ce da bude teze za decu da se nauce... :S
The gramar gestapo has eyes and ears everywhere.
Back to top Go down
ningen
Ghost Rare Duelist
Ghost Rare Duelist



Posts : 5611
Join date : 2010-11-12
Location : Epikcentar

Prio odlazi za ~ mesec dana? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Prio odlazi za ~ mesec dana?   Prio odlazi za ~ mesec dana? - Page 2 EmptyFri 23 Mar 2012 - 19:10

Naravno da je deci tesko da savladaju ovu kompleksnu igru (pogotovo u Srbiji zbog jezicke barijere), ali irl ygo (kao i mnoge druge drustvene igre) i nije igra prevashodno namenjena za decu.
Back to top Go down
tualatin
Common Duelist
Common Duelist
tualatin


Posts : 146
Join date : 2011-09-16
Age : 30
Location : Negde na istok Srbije

Prio odlazi za ~ mesec dana? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Prio odlazi za ~ mesec dana?   Prio odlazi za ~ mesec dana? - Page 2 EmptySun 25 Mar 2012 - 16:35

Ma daj bre, ovaj prio rule ga mnogo dosadio...kad je krenuo ja sam bio ono OMFG, WTF, koji je ovo sad k***c, kolko ce jos da unistavaju igru koju volimo, nego super pa ga vise nece biti. Za mene najveci promasaj u svim pravilima (zato ga vise nece ni biti Cool ).
Back to top Go down
ningen
Ghost Rare Duelist
Ghost Rare Duelist



Posts : 5611
Join date : 2010-11-12
Location : Epikcentar

Prio odlazi za ~ mesec dana? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Prio odlazi za ~ mesec dana?   Prio odlazi za ~ mesec dana? - Page 2 EmptySun 25 Mar 2012 - 16:38

Bice ga i dalje kad su u pitanju trigger efekti, kao sto je u startu i trebalo.
Back to top Go down
Choko Smoky
Happy end!!!
Choko Smoky


Posts : 4272
Join date : 2010-11-12

Prio odlazi za ~ mesec dana? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Prio odlazi za ~ mesec dana?   Prio odlazi za ~ mesec dana? - Page 2 EmptySun 25 Mar 2012 - 21:03

ningen wrote:
Bice ga i dalje kad su u pitanju trigger efekti, kao sto je u startu i trebalo.

Which means?
Back to top Go down
Aginor
Moderator
Aginor


Posts : 4050
Join date : 2011-09-10
Age : 31
Location : Kambodža

Prio odlazi za ~ mesec dana? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Prio odlazi za ~ mesec dana?   Prio odlazi za ~ mesec dana? - Page 2 EmptySun 25 Mar 2012 - 21:06

Real Smoky wrote:
ningen wrote:
Bice ga i dalje kad su u pitanju trigger efekti, kao sto je u startu i trebalo.

Which means?

Trigger efekat-aktivira se kada se ispuni određeni uslov, u ovom slučaju "When this card is Summoned..." i slične stvari, tada ide prioritet. Jebi ga.
Back to top Go down
Choko Smoky
Happy end!!!
Choko Smoky


Posts : 4272
Join date : 2010-11-12

Prio odlazi za ~ mesec dana? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Prio odlazi za ~ mesec dana?   Prio odlazi za ~ mesec dana? - Page 2 EmptySun 25 Mar 2012 - 21:12

Aginor wrote:
Real Smoky wrote:
ningen wrote:
Bice ga i dalje kad su u pitanju trigger efekti, kao sto je u startu i trebalo.

Which means?

Trigger efekat-aktivira se kada se ispuni određeni uslov, u ovom slučaju "When this card is Summoned..." i slične stvari, tada ide prioritet. Jebi ga.

Znachi Monarch radi, JD ne radi.

Tako i treba da bude. Very Happy
Back to top Go down
Admin
vlas' u ovo selo
Admin


Posts : 13297
Join date : 2010-11-11

Prio odlazi za ~ mesec dana? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Prio odlazi za ~ mesec dana?   Prio odlazi za ~ mesec dana? - Page 2 EmptySun 25 Mar 2012 - 21:20

ladd radi iako nije when summoned npr
stardust isto
Back to top Go down
http://yugiohsrbija.iz.rs
ningen
Ghost Rare Duelist
Ghost Rare Duelist



Posts : 5611
Join date : 2010-11-12
Location : Epikcentar

Prio odlazi za ~ mesec dana? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Prio odlazi za ~ mesec dana?   Prio odlazi za ~ mesec dana? - Page 2 EmptySun 25 Mar 2012 - 23:14

Dobro, quick efekti u neku ruku su poput trigger efekata, potrebno je da se dogodi odredjena stvar (When a spell/trap card is activated...). Nece ljudima biti tesko da ih razlikuju od ignition efekata.
Back to top Go down
Andjelkovic
Ultra Rare Duelist
Ultra Rare Duelist
Andjelkovic


Posts : 1130
Join date : 2011-12-08
Age : 110

Prio odlazi za ~ mesec dana? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Prio odlazi za ~ mesec dana?   Prio odlazi za ~ mesec dana? - Page 2 EmptySun 25 Mar 2012 - 23:31

ningen wrote:
Nece ljudima biti tesko da ih razlikuju od ignition efekata.

opet koliko kod nas ima ljudi u odnosu na decu 1:10/15
Back to top Go down
Aginor
Moderator
Aginor


Posts : 4050
Join date : 2011-09-10
Age : 31
Location : Kambodža

Prio odlazi za ~ mesec dana? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Prio odlazi za ~ mesec dana?   Prio odlazi za ~ mesec dana? - Page 2 EmptySun 25 Mar 2012 - 23:34

Andjelkovic wrote:
ningen wrote:
Nece ljudima biti tesko da ih razlikuju od ignition efekata.

opet koliko kod nas ima ljudi u odnosu na decu 1:10/15

Dete ćeš da pobediš kako god da okreneš. Razz
Back to top Go down
Lazar Milin
zolga
Lazar Milin


Posts : 7067
Join date : 2011-04-12
Age : 28

Prio odlazi za ~ mesec dana? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Prio odlazi za ~ mesec dana?   Prio odlazi za ~ mesec dana? - Page 2 EmptySun 25 Mar 2012 - 23:39

iako mainujem gk toliko mrzim prioritet da to boli

inace zasto u rule booku nema objasanjena tipova efekata
zato je nekim ljudima i tesko da prate
Back to top Go down
ningen
Ghost Rare Duelist
Ghost Rare Duelist



Posts : 5611
Join date : 2010-11-12
Location : Epikcentar

Prio odlazi za ~ mesec dana? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Prio odlazi za ~ mesec dana?   Prio odlazi za ~ mesec dana? - Page 2 EmptySun 25 Mar 2012 - 23:46

Andjelkovic wrote:
ningen wrote:
Nece ljudima biti tesko da ih razlikuju od ignition efekata.

opet koliko kod nas ima ljudi u odnosu na decu 1:10/15
Detetu cu da pokusam da objasnim, ako mi ne veruje neka zove sudiju ko ti i to je to. Smile
Deca toliko toga ne znaju da je pitanje prioriteta u njihovim medjusobnim duelima najmanji problem. Neka nauce klinci osnove, sve ostalo dolazi kasnije.
Back to top Go down
Lavoslav
Common Duelist
Common Duelist
Lavoslav


Posts : 116
Join date : 2011-08-13
Location : ZM-BG

Prio odlazi za ~ mesec dana? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Prio odlazi za ~ mesec dana?   Prio odlazi za ~ mesec dana? - Page 2 EmptyWed 28 Mar 2012 - 22:15

Ja sam klinac... xD pa sta igram ma da nisam puno snalazljiv ali i ta mana ce doci.... Smile)))
Back to top Go down
Admin
vlas' u ovo selo
Admin


Posts : 13297
Join date : 2010-11-11

Prio odlazi za ~ mesec dana? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Prio odlazi za ~ mesec dana?   Prio odlazi za ~ mesec dana? - Page 2 EmptyWed 28 Mar 2012 - 22:43

izvini ali ja kad sam ucio pravila logicnije mi je bilo da taj priority ne postoji lol
Back to top Go down
http://yugiohsrbija.iz.rs
ningen
Ghost Rare Duelist
Ghost Rare Duelist



Posts : 5611
Join date : 2010-11-12
Location : Epikcentar

Prio odlazi za ~ mesec dana? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Prio odlazi za ~ mesec dana?   Prio odlazi za ~ mesec dana? - Page 2 EmptyThu 29 Mar 2012 - 8:38

^ Pa to, igra ce ukidanjem biti samo smislenija.
Pantela pozove bice ciji efekat ne moze da se aktivira pri pozivanju.
Adzic reaguje i aktivira bottomless.
Pantela zanemeo.
Back to top Go down
Admin
vlas' u ovo selo
Admin


Posts : 13297
Join date : 2010-11-11

Prio odlazi za ~ mesec dana? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Prio odlazi za ~ mesec dana?   Prio odlazi za ~ mesec dana? - Page 2 EmptyThu 29 Mar 2012 - 11:21

ningen wrote:
^ Pa to, igra ce ukidanjem biti samo smislenija.
Pantela pozove bice ciji efekat ne moze da se aktivira pri pozivanju.
Adzic reaguje i aktivira bottomless.
Pantela zanemeo.

nisi na cirilici onda nema smisla
Back to top Go down
http://yugiohsrbija.iz.rs
Sponsored content





Prio odlazi za ~ mesec dana? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Prio odlazi za ~ mesec dana?   Prio odlazi za ~ mesec dana? - Page 2 Empty

Back to top Go down
 
Prio odlazi za ~ mesec dana?
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
»  testirao sam dugo (Par celih dana) i napravio listu zmajeva NOVIH

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Zvanični Srpski Yu-Gi-Oh! Srbija Sajt! :: Rulings / Pravila-
Jump to: